Archive for luty, 2009

22
lut

Tematy do modlitwy

   Posted by: Jacek Sierka   in Modlitwa wstawienicza

Kiedy spotkaliśmy się w gronie liderów, mieliśmy wrażenie, że Bóg pokazuje nam parę spraw do szczególnej modlitwy:

I. REGION
1. Modlitwa przeciwko inicjatywie promowania regionu świętokrzyskiego, wizerunkiem czarownicy.
Pwt 18:10
Prośmy Pana, żeby znaleziono inny symbol, nawiązujący bezpośrednio do nazwy naszego województwa.

II. POLSKA
1. Modlitwa za te osoby i instytucje poza granicami naszego kraju manipulują polską ekonomią i gospodarką powodując sztuczne obniżanie wartości naszej waluty.

2. Modlitwa o wypełnienie przeznaczenia naszego narodu. Szczególnie w kontekście relacji do Izraela jak i w Europie. Niech podniesie się  proroczy głos z Polski. Niech wypełni się powołanie Józefa.

3. Obyśmy, jako naród, oparli się bezbożnym prawom i ustawom, proponowanym przez unijnych urzędników. Szczególnie tym, które promują grzech i rozwiązłość. Tak jak: prawo do aborcji czy małżeństwa homoseksualne.

4. Modlitwa przeciwko duchowi lęku przed kryzysem. Szczególną odpowiedzialność mają tu media mające bardzo duży wpływ na nastroje społeczne.

5. Aby w tym czasie ludzie szczególnie szukali Boga i przyjmowali objawienie czasów w których żyjemy.

III. KOŚCIÓŁ
1. Aby kościół wzrastał w wierze, świętości i dawaniu na różne sposoby. Dawanie jako forma pójścia w przeciwnym duchu do chciwości i lęku przed brakiem.

2. Modlitwa o uwolnienie „świętych zgromadzeń” pokutno- modlitewnych, lokalnych, regionalnych i ostatecznie krajowych według Joela 2:15-16.

3. Aby wzrastał duch modlitwy (szczególnie uwielbienia) tak, abyśmy wzrastali w autorytecie nad miastami (patrz. modlitwa przeciwko kieleckiej czarownicy).

17
lut

Radość z doświadczeń

   Posted by: Jacek Sierka   in Pogrupkowe mądrości

Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie, wiedząc, że doświadczenie wiary waszej sprawia wytrwałość, wytrwałość zaś niech prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali i nienaganni, nie mający żadnych braków. (Jk 1:2-4)

Nie jest łatwo wypełnić to słowo. Łatwo jest cieszyć się, kiedy nic trudnego się nie dzieje, ale mieć „pełną radość” w czasie trudnych doświadczeń? Bez perspektywy przyszłego życia i nagrody, jaką przygotował dla nas Bóg, i miłości do Jezusa jest to właściwie niemożliwe.

Naszą naturalną tendencj jest wołanie o ratunek w trudnych sytuacjach, a nie doświadczanie pełnej radości.

W 14 rozdziale Księgi Wyjścia (2Mjż) jest fragment, który bardzo pasuje do powyższych rozważań. Izraelici wyszli z Egiptu, wśród radości i doszli do brzegu Morza Czerwonego. Za nimi ruszyła armia faraona i w tym właśnie miejscu ich dogoniła. Przed nimi morze, za nimi armia faraona. Lud przychodzi do Mojżesza z – delikatnie mówiąc – pretensjami, a on odpowiada im „spokojnie”: „Nie bójcie się, wytrwajcie, a zobaczycie pomoc Pana, której udzieli wam dzisiaj! Egipcjan, których dzisiaj oglądacie, nie będziecie już nigdy oglądali. Pan za was walczyć będzie, wy zaś milczcie!” (Wj 14:13-14)
Bardzo chciałbym wiedzieć ile wiary miał Mojżesz wypowiadając te słowa. Pozornie wydaje się, że mówił je z całkowitym spokojem, ale następny werset wskazuje, że chyba było inaczej. Bóg mówi do Mojżesza: „Dlaczego wołasz do mnie [głośbno -BT]? Powiedz synom izraelskim, aby ruszyli.

Dlaczego Mojżesz wołał głośno do Boga? Myślę, że ten krzyk był bardziej desperacją niż pełną ufności modlitwą. Tym, który jest zawsze spokojny jest Bóg. I mówi: „Czego się drzesz? Powiedz ludziom, żeby ruszyli, a ty użyj swojej laski i rozdziel wody morza.”

Dużo można by tu jeszcze pisać, ponieważ jest to bardzo bogaty obraz, ale to, co w tym temacie jest ważne; kiedy jest trudno nie panikuj – zaufaj Bogu, użyj swego autorytetu i ruszaj do przodu, a każde morze niemożliwości musi się rozstąpić.

13
lut

Tajemnica siły

   Posted by: Jacek Sierka   in Ważne proroctwa

John Paul Jackson

www.streamsministries.com

Jesteśmy w trakcie przygotowań do bardzo trudnych czasów. Wstrząsanie jakiego doświadczamy obecnie, pokazuje nam jak dalece jesteśmy w Bożej ręce, a nie na odwrót. Jest to zazwyczaj pierwsza rzecz, o której zapominamy, zarówno w dobrych jak i złych czasach. Wszystko zależy od Niego, nie od nas. To jest Jego moc, a nie nasza i jest to prawda wobec wszystkiego, co dotyczy życia, a w szczególności jest prawdziwe jeśli chodzi intymność z Jezusem – co jest zazwyczaj też przyczyną tego, że wstrząsanie się odbywa.

Mógłbym wam opisać wszelkiego rodzaju rzeczy, które nas czekają, lecz jeśli nie znasz Boga – chodzi mi o to, że nie znasz Go głęboko, a nie tylko wiesz coś o Nim – moja mowa będzie na próżno. Intymne poznanie Boga jest żywotnie ważne w tych czasach, a intymność z Nim jest zawsze rzeczownikiem w czasie teraźniejszym ciągłym; czyli bycie zamiast zmagania. Jego ręce, a nie nasze. O tym pisał Salomon:

„Zaklinam was, córki jeruzalemskie, na gazele albo na łanie polna; nie budźcie i nie płoszcie miłości, dopóki sama nie zechce”— Pnp 3:5

Ten wers jest powtarzany wiele razy w Pieśniach nad Pieśniami. Nie pobudzajcie czy nie budźcie miłości dopóki nie zechce – tj. nie możemy wytworzyć intymności z Bogiem własnymi wysiłkami. To dlatego czasami jesteśmy sfrustrowani Nim. Chcemy Go teraz, po naszemu, w naszym czasie i w naszym stylu. I wtedy przychodzi wstrząsanie, które obnaża nas i narzekamy: „Boże, dlaczego to tak długo trwa?”

Inni z nas są prowadzeni przez ciche, subtelne głosy odzywające się w naszych głowach, które szepczą: „Powinieneś być lepszy niż jesteś. Bóg nie jest zadowolony. Bóg nie cieszy się z ciebie”. Co się więc dzieje? Staramy się jeszcze bardziej, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, wysilamy się, aby to się stało, aby osiągnąć ten następny szczebel na duchowej drabinie, ponieważ wtedy, myślimy, może zaczniemy rozumieć, czym rzeczywiście jest relacja z Bogiem. Kiedy jednak tak się nie dzieje, chodzimy sfrustrowani. Staramy się, aby coś się stało, a Bóg wie, że jeśli pozwoli nam otrzymać to, czego chcemy to nas później zabije. Nie chce, abyśmy „dokonywali czegoś” z Nim. Kto chciałby ożenić się z kimś, komu trzeba to każdego dnia wmawiać? Nigdy nie znajdziesz przymusu czy obowiązku w prawdziwej intymności.

Z Bogiem, każdego dnia, celem nie jest dojście gdzieś – celem jest bycie.

Siła intymności

Intymność, ze samej swojej natury jest tajna i ukryta. Nie dlatego, że się przed czymś płoszy czy wstydzi czegoś, bądź jest przygnieciona. To nie jest tak. Nie jest też słaba; dawno byśmy spłonęli, gdyby Boża intymność – Jego wielka miłość do nas – mogła być dawana i cofana. Dajemy Mu mnóstwo sposobności, aby z nas zrezygnował i porzucił, a jednak On ciągle nas kocha. Tak więc, intymność jest wielką siłą.

Pamiętajmy o tym, gdy zaczyna się ten nowy rok. Gdyby twój świat miał zostać wstrząśnięty i miał stawać się coraz twardszy dla ciebie, pamiętaj o tym. Gdy odpoczywasz w Nim i jesteś intymnie z Nim związany, znajdziesz siłę. Znajdziesz to, czego szukasz i zdarzy się to tak, jak przydarza się miłość – bez zmagania i bez zobowiązań.

13
lut

Bez Boga…

   Posted by: Jacek Sierka   in "Złote myśli"

„Bez Boga nie jesteśmy w stanie nic zrobić, a bez nas Bóg nic nie zrobi.”

12
lut

Bitwa w okręgach niebieskich

   Posted by: Jacek Sierka   in Artykuły

Szokujący opis rzeczywistości duchowej i walki, jaka się toczy w świecie, którego nie widzimy, a który jest bardziej realny, niż ten, który możemy poznać w sposób naturalny. Autor: John Mulinde

bitwa-w-okregach-niebieskich