19
lut

Z Miasta Wielkiego Króla

   Posted by: Jacek Sierka   in Bieżące

Jestem tu już chyba po raz 10, ale za każdym razem jest to nowe przeżycie i doświadczenie. Tym razem, pomimo coraz trudniejszej sytuacji Izraela, jest to doświadczenie niezwykłego POKOJU. Z jednej strony Jerozolima jest rzeczywiście miastem pokoju, a z drugiej mam takie wrażenie, a może coś więcej – doświadczenie, że Bóg pomimo coraz trudniejszych okoliczności umacnia pokój w tym mieście i na tej ziemi.

Rzeczywiście tu można poczuć to, co mówi psalmista, że chociaż ludy knują zamysły wobec Izraela, Pan patrzy na to z góry i się śmieje (to taka moja luźna parafraza). Pan rzeczywiście uśmiecha się nad tym miejscem, pomimo wzbierającej burzy.

Może jest to takie moje osobiste doświadczenie, ale jest ono bardzo silne. Zaczęło się od momentu lądowania samolotu. A dzisiejsza noc – już dawno nie pamiętam tak dobrze przespanej nocy, takiego poczucia bezpieczeństwa – to było ponadnaturalne. To miasto jest naprawdę stolicą Wielkiego Króla…

This entry was posted on niedziela, luty 19th, 2012 at 18:17 and is filed under Bieżące. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

6 komentarzy

basia
 1 

gdzie nowe wpisy panie Jacku 🙁

kwiecień 23rd, 2012 at 23:34
 2 

No właśnie, zaniedbałem się strasznie. Dziękuję za napomnienie i postanawiam poprawę 🙂

kwiecień 24th, 2012 at 13:31
basia
 3 

bardzo lubię tu zaglądać, dziękuję za to i serdecznie pozdrawiam 🙂

kwiecień 24th, 2012 at 23:09
waldek
 4 

Witam , czy mógłby Pan więcej napisać o kosztach takiej podróży, noclegi samolot itd , bardzo bym chciał tez to zobaczyć niestety pobieżna analiza raczej wskazuje że ze względów finansowych będzie to trudne

lipiec 28th, 2012 at 08:23
 5 

Witam, trudno jest odpowiedzieć na pytanie o koszty, ponieważ to zależy od wielu opcji, ale spróbuję.
1. Bilet lotniczy. Warto szukać promocji LOTu, ponieważ to są w tej chwili najlepsze oferty. Najtańsze bilety w takich promocjach udało nam się kupić za 625 zł – taka cena to rewelacja, ale właściwie każda cena za bilet bez przesiadki poniżej 1000 zł to okazja, którą warto się zainteresować.
2. Mieszkanie. Najtańsze opcje (hostele) to koszt 20-30 dolarów za noc. Tego rodzaju hosteli i pensjonatów jest dużo, więc na pewno coś się uda znaleźć.
3. Jedzenie. Bardzo dużo jedzenia można zabrać z Polski (właściwie wszystko), tak więc w wersji „ekonomicznej” na jedzenie można przeznaczyć naprawdę niewielkie pieniądze (owoce, warzywa są w cenach porównywalnych do polskich, pieczywo, nabiał, mięso – trochę lub znacznie droższe).
4. Transport/podróżowanie. Według mnie najlepszą opcją jest wynajęcie samochodu np. przez 4 osoby. Wówczas można wiele rzeczy zobaczyć i cieszyć się niezależnością. Koszty wynajęcia samochodu są zależne od okresów czasu (np. w czasie świąt cy w sezonie letnim ceny są nawet dwukrotnie większe). Jeśli wynajmuje się małe, ekonomiczne auto (preferuję firmę Budget), to koszty wynajmu można zamknąć w kwocie 20 dolarów/dobę. Dzieląc to na 4 osoby, wychodzi kwota naprawdę przystępna. Paliwo jest troszkę droższe niż w Polsce (ok. 10%).
5. Inne. To np. bilety wstępu i inne przyjemności. To już zależy od tego, co się chce zobaczyć. Ogólnie bilety wstępu nie odbiegają znacząco od cen w Polsce. Zakupy najtańsze są w sklepach i na bazarach arabskich, ale trzeba się nauczyć targować. Ceny na bazarze i w sklepach żydowskich są nieco wyższe, ale bez targowania i z reguły towar lepszej jakości.
Mam nadzieję, że to daje troszkę więcej światła. Gdyby coś było niejasne, to proszę o szczegółowe pytania.

sierpień 11th, 2012 at 13:23
waldek
 6 

Bardzo dziękuję. Dało mi to już pewne odpowiedzi.No i fajnie że jest się kogo zapytać 🙂

sierpień 11th, 2012 at 17:40

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment

Preview: